Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pojemność zbiornika paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pojemność zbiornika paliwa

    endryu, dzięki.
    generalnie wujo Google podpowiada sporo tematów ale moż ktoś z OCP ma coś sprawdzonego.
    :szeroki_usmiech


    ?

  • #2
    Pojemność zbiornika paliwa

    Witajcie,

    Z ciekawości - ile LITRÓW wchodzi wam do zbiornika paliwa? - moja 2.0 TDI

    W moim przypadku do prawie pustego zbiornika ( zostało mi paliwa na 35km ) weszło tylko 40,5L ( pierwsze odbicie )

    Nigdy nie zatankowalem wiecej niż 43L. - troche mnie to denerwuje bo przy ostrzejszej jeździe musze tankować po 400km....

    W OII. Przy zbiorniku 55l. Wchodziło czasami 52L
    Octavia III Kombi 2.0 TDI DSG Elegance+Columbus+Skóra+amizing+chromy+Front Assist i pare innych

    Komentarz


    • #3
      Rzeczywiscie wielkosc zbiornika to slaba strona tego modelu, benzynowe maja jeszcze gorzej.
      PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

      Komentarz


      • #4
        W specyfikacji Kombi jest że ma zbiornik 50 L
        Octavia III 1.4 TSI Elegance Biel Kombi + Amazing + Dynamic + kilka innych
        Wyprodukowana 07.04.14
        Odebrana 18.04.14

        Komentarz


        • #5
          Czy zbiornik posiada odpowietrznik? Jeżeli tak to można wlać więcej. W O1 był zbiornik 55 litrów ale ja dzięki odpowietrznikowi wlewałem prawie 60 l. bez najeżdżania na klocek i przechylania auta. Co do ilości paliwa które można zmieścić w zbiorniku napiszę w piątek bo wtedy odbieram swoją Octavkę. A i jeszcze jedno inaczej wlewa się ON inaczej Pb. ON dobrej jakości bardzo się pieni i pierwsze odbicie jest bardzo szybki. Należy chwilę odczekać az piana zejdzie i dalej nalewać ale już nie pełnym ciśnieniem tylko delikatnie. Trwa to dłużej ale można tym sposobem nawet bez odpowietrznika nalać pod sam korek (dla malkontentów - sprawdzone np. w Renault Traffic)
          Octavia III 1.4TSI ELEGANCE Brąz Topaz + Amazing + dupersznity

          Komentarz


          • #6
            Jak odbierałem swoją O3 według komputera miałem zero paliwa. Stacje miałem zaraz koło dilera. Zatankowałem 49,5l czyli albo miałem 0,5l w zbiorniku :shock: odbierając auto, albo wchodzi trochę więcej niż 50l do zbiornika.
            Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
            http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

            Komentarz


            • #7
              Albo miałeś niezapowietrzony wieloma tankowaniami.....

              Komentarz


              • #8
                Mi weszło z rurą 50 litrów jak odbierałem auto. Nie jedzę do rezerwy bo jakoś przeważnie mi szybciej braknie płynu do spryskiwacza niż paliwa więc i tak podjeżdzam na stację po płyn to przy okazji tankuję. . Diesel się pieni więc trzeba cierpliwie ostatnie litry lać bo szybko odbija. Po pierwszym odbiciu przeważnie jeszcze z 5 litrów mi wchodzi.
                Pozdrawiam,

                Bomber
                __________________
                O3 2,0 TDI Elegance Silver Arrow :-) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69414
                + "Lodówka" :-)

                Komentarz


                • #9
                  Re: Pojemność zbiornika paliwa

                  Zamieszczone przez Michal83
                  Nigdy nie zatankowalem wiecej niż 43L. - troche mnie to denerwuje bo przy ostrzejszej jeździe musze tankować po 400km....
                  Niestety tylko 50l,
                  Ostatnie tankowanie mialem dokladnie po 360km, komputer pokazywal ze zostalo jeszcze 40km do przejechania, wlalem 46l
                  Black magic

                  Komentarz


                  • #10
                    Wczoraj miałem pierwsze tankowanie po odbiorze. Komputer pokazywał zero zasięgu, a rozsądną stację miałem około 7 km od salonu. Spokojnie dojechałem i do baku weszło 47,5 litra, czyli teoretycznie jeszcze trochę było :szeroki_usmiech
                    Pzdr
                    Pzdr, Fredy
                    Silnik w mojej O3 smaruje olej

                    Komentarz


                    • #11
                      qrcze nie wiem jak ja się do tak małego zbiornika przyzwyczaje, przecież w RS TSI i do tego z DSG to będę tankował co 300-350 km Teraz jeźdżę dieslem dCi z 70 litrowym zbiornikiem (pełen zbiornik starcza mi na miesiąc) :P
                      O3 RS TSI DSG

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez bolo81
                        qrcze nie wiem jak ja się do tak małego zbiornika przyzwyczaje, przecież w RS TSI i do tego z DSG to będę tankował co 300-350 km Teraz jeźdżę dieslem dCi z 69 litrowym zbiornikiem (pełen zbiornik starcza mi na miesiąc) :P
                        to jest najwiekszy bol, tez sie przesiadlem z malego autka z dci pod maska.
                        bak powinien miec min 70l
                        Black magic

                        Komentarz


                        • #13
                          greg505, z twoich danych wynika >12l/100km... O ile te 360km od pełnego baku zrobiłeś.

                          Komentarz


                          • #14
                            mi też na pierwszym tankowaniu weszło coś pod 50l - z motostat dokładnie 49.57
                            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                            VW Jetta 1.2 TSI

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez mac_aaron
                              greg505, z twoich danych wynika >12l/100km... O ile te 360km od pełnego baku zrobiłeś.
                              Zgadza sie, wyszlo dokladnie 12.5l/100km w 100% po miescie. Komp pokazywal 11.8 w trybie od tankowania
                              Black magic

                              Komentarz


                              • #16
                                Przy takim spalaniu bak 50 to smutna sprawa. Jak miałem hondę to też mnie to bolało. Teraz w TDI jest jakoś przyjemniej z takim samym bakiem

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez greg505
                                  Zamieszczone przez mac_aaron
                                  greg505, z twoich danych wynika >12l/100km... O ile te 360km od pełnego baku zrobiłeś.
                                  Zgadza sie, wyszlo dokladnie 12.5l/100km w 100% po miescie. Komp pokazywal 11.8 w trybie od tankowania
                                  Spotkalem dzisiaj w sklepie kolege, chwalil sie "nowym" BMW e39 4,4 litra w benzynie 300 koni, pytam ile to żre? A on mi na to "13 w miescie", prawie sie posmarkalem grzecznie kolege pozegnalem i kupilem "rudą na myszach pod drugie złoto Stocha"
                                  "Seks: Śniadanie mistrzów" - James Hunt

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez JacekRS
                                    Zamieszczone przez greg505
                                    Zamieszczone przez mac_aaron
                                    greg505, z twoich danych wynika >12l/100km... O ile te 360km od pełnego baku zrobiłeś.
                                    Zgadza sie, wyszlo dokladnie 12.5l/100km w 100% po miescie. Komp pokazywal 11.8 w trybie od tankowania
                                    Spotkalem dzisiaj w sklepie kolege, chwalil sie "nowym" BMW e39 4,4 litra w benzynie 300 koni, pytam ile to żre? A on mi na to "13 w miescie", prawie sie posmarkalem grzecznie kolege pozegnalem i kupilem "rudą na myszach pod drugie złoto Stocha"
                                    dlatego w np. BMW E32 zbiornik ma rozsądne 90 litrów (za wikipedią) - wpaść na stację i zostawić na raz 1/3 miesięcznej płacy minimalnej - bezcenne
                                    Pozdrawiam, Robreg.
                                    ----
                                    furmanka.blogspot.com fan ;-)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez JacekRS
                                      Zamieszczone przez greg505
                                      Zamieszczone przez mac_aaron
                                      greg505, z twoich danych wynika >12l/100km... O ile te 360km od pełnego baku zrobiłeś.
                                      Zgadza sie, wyszlo dokladnie 12.5l/100km w 100% po miescie. Komp pokazywal 11.8 w trybie od tankowania
                                      Spotkalem dzisiaj w sklepie kolege, chwalil sie "nowym" BMW e39 4,4 litra w benzynie 300 koni, pytam ile to żre? A on mi na to "13 w miescie", prawie sie posmarkalem grzecznie kolege pozegnalem i kupilem "rudą na myszach pod drugie złoto Stocha"
                                      Jezeli koleganie nie jezdzi w korkach i muska gaz to taki wynik pewnie jest realny
                                      Black magic

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Dzisiaj tankowałem moją Octe i po pierwszym odbiciu, udało mi się jeszcze dolać 3 litry.
                                        Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                                        http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Koledzy a czy w Waszych O3 po zatankowaniu do pełna rownież slyszycie ze macie pełny stan zbiornika? Tzn przy hamowaniu, cofaniu, ruszaniu słyszę bulgotanie ze zbiornika, przyznam trochę to denerwujace..

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            doobo, faktycznie też zauważyłem coś takiego. Przy pewnym poziomie paliwa w zbiorniku do uszu dochodzą dźwięki bulgotania
                                            Pzdr
                                            Pzdr, Fredy
                                            Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Witam
                                              Jak u Państwa jest z tankowaniem? U mnie na komputerze pokazywało 30 km zatankowałem w porywie 43 litry gdy pokazywało do końca 180 km zatankowałem 32 litry przy spalaniu 6,4/100km. Ogólnie powtarza się taka zależność jakby przełamywał o 5 litrów. Czy u Państwa jest podobnie czy raczej to co na komputerze pokrywa się z ilością zatankowanego paliwa.Przy octavii 2 nie miałem takich problemów a teraz nie dość że zbiornik 5 litrów mniejszy to przekłamuje o kolejne 5 litrów.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                kocur80, co prawda dopiero tylko dwa razy tankowałem, ale...
                                                Pierwszy raz przy odbiorze auta z salonu pokazywał zasięg 0 km, do baku weszło 47,5 litra. Drugi raz tankowałem na trasie, więc miał zupełnie inne parametry do wyliczenia średnich, estymacji, etc. i przy pokazywaniu zasięgu na poziomie 60 km do baku weszło 46,4 litra.
                                                Wg mnie wszystkie parametry, które pokazuje komputer pokładowy są na bieżąco kalkulowane na podstawie między innymi Twojego stylu jazdy i wg tego ilość zatankowanego paliwa może być taka sama, choć zasięg może pokazywać zgoła odmienny (patrz mój przykład)
                                                Pzdr
                                                Pzdr, Fredy
                                                Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  U mnie jest tak:

                                                  Jak pokaże na kompie zero to mogę wlać 41 litrów, wychodzi że rezerwa jest ok 10L i przeważnie jak pokaże rezerwę to zrobię jeszcze ze 100km i wlewam 47 litrów.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X